İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgi
  3. Apple Türkiye Siparişleri Durdurdu

Apple Türkiye Siparişleri Durdurdu

Apple Türkiye Siparişleri Durdurdu

iPhone satışları durduruldu mu? Son dönemde yaşanan döviz kuru hareketliliği neticesinde iPhone almak isteyen kişiler ürünlere erişemez oldu. Peki, Apple Türkiye siparişleri durdurdu mu? Apple ürünleri satışı devam ediyor mu?

Apple Türkiye Siparişleri Durdu Mu?

Apple ürünlerini satın almak isteyen vatandaşların ürünlere erişememe problemi nedeniyle Apple Türkiye’nin satışları durdurduğu iddiası ortaya atıldı. Apple’ın iPhone satışlarını durdurup durdurmadığı merak konusu oldu.

Yakın zamanda yaşanan döviz hareketliliği, Euro ve Dolar seviyelerinin artması, Apple Türkiye satışları durdurdu mu sorunu gündeme getirdi. Haliyle Apple Türkiye son dakika gelişmeleri çoğu insan tarafından merak ediliyor. MacBook, iPhone, iPad ve AirPods gibi ürünler seçilse de bu ürünlerin sepete eklenemediği biliniyor. Aynı problemin diğer cihazlarda da yaşanmaya başlandığı ortaya çıktı.

Teknoloji devi Apple, ülkemizdeki iPhone satışlarına dair mühim bir karar aldı. Son zamanlarda yaşanan döviz kuru dalgalanmaları sebebi ile iPhone cihaz satışlarının durdurulduğu iddia edildi. Fakat, konuyla alakalı Apple Türkiye’den resmi bir açıklama yapılmadı. Bununla birlikte, sosyal medyada kullanıcılar fiyatların değişeceği yönünde yorumlamalar yapıyor.

Apple Türkiye Siparişleri Durdurdu

Apple Neden Siparişleri Durdurdu?

Apple’ın kendi web sayfasında iPhone cihazlar başta olmak üzere çeşitli ürünlerin satışları durdu. Bu web sayfasından alışveriş yapmak isteyen kişiler, cihazların depolama seçeneklerini ve rengini belirledikten sonra sepete atma bölümünde bir uyarı ile karşılaştılar. Bahsi geçen uyarı mesajı iPhone 11, iPhone 12 ve iPhone 13 cihazlar olmak üzere Apple Watch ve AirPods gibi cihazlar için de vatandaşların karşısına çıkabiliyor. Bu durumun, yakın zamanda bir fiyat yükselişinin habercisi olduğu iddia edilirken Apple Türkiye henüz bir açıklama yapmış değil.

Apple Türkiye Siparişleri Durdu

Dolardaki ortalama 2 liralık artış sonucu her çeşit elektronik üründe bir fiyat artışı beklendi. Aynı şey iPhone cihazlar için de geçerli. Bu yüzden de iPhone zam konusu çok konuşulur oldu. Herkes iPhone cihazlara zam ihtimalini konuşurken, Apple’ın kendi sitesinde bir değişiklik meydana geldi. Platformda satışta olan iPhone 11 cihazların satışları aniden durdu. Sonrasında ise bütün telefon, tablet, bilgisayar ve diğer Apple ürünlerinde aynı durum yaşandı.

Bu değişiklik, çoğunlukla Apple’da ürünlere zam olacağı dönemlerde yaşanıyor. Gelen haberlere göre dolar kurunun yükselmesi, Apple’ın bu kararı aldığını doğruluyor. Şu anda markanın web sayfasına giriş yaptığınızda kapasite ve renk seçeneklerini belirleyebiliyorsunuz. Ancak ürünleri sepetinize ekleyip satın alma işlemi gerçekleştiremiyorsunuz.

Apple Türkiye siparişleri hususunda markanın yapmış olduğu bu hamle dünya basınına da yansımış oldu. Dünyanın çeşitli ülkelerindeki haber siteleri, Apple markasının ülkemizdeki mevcut döviz dalgalanmaları sebebi ile satışların durduğunu manşet haber yaptı. Apple cephesinde ise bu konuyla alakalı bir açıklama daha da gelmedi. Son olarak, Apple ürünlerin hangi tarihte tekrar satışta olacağı da henüz bilinmemekte.

Yorum Yap
Bu İçeriğe Tepkiniz Ne Oldu?

Bu İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsun?