İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Nasıl Yapılır?
 3. Airtag Nedir? Nasıl Kullanılır?

Airtag Nedir? Nasıl Kullanılır?

featured

Airtag nedir nasıl kullanılır? sorularına cevap için birçok araştırmacı bu konuda bilgi toplamak için çok iyi bir seçim yaparak tüm bilgilere buradan ulaşabilir. Apple ın WWDC21 etkinliğinde, yepyeni iPad ürünleri ile birlikte eşyalarınızı rahat bir şekilde bulabilmenizi sağlayacak Apple AirTag ı da tanıttı. Apple ın yeni izleme cihazı olarak tanıttığı AirTag, ev anahtarı, araba anahtarı, gibi değerli kişisel eşyalarınızı küçük bir etiket ile eşyalarınızı kaybetmenizi önlüyor. Sadece iPhone değil; android cihazlar ile de uyumlu olan AirTag, akıllı telefon sahipleri için genel bir kullanım vadediyor. Peki Apple AirTag nasıl kullanılır?

 

Apple AirTag Nasıl Kullanılır? Kurulumu nasıl yapılır?

 

 1. Adım: AirTag inizi kutusundan çıkardıktan sonra iPhone unuz ile AirTag arasındaki bağlantıyı sağlamak için iPhone unuzda Bul özelliğini açın.
 2. Adım: Kullanmış olduğunuz iPhone, Apple AirTag i algıladığında Bağlan yazan açılır sekmeye dokunun.
 3. Adım: Apple AirTag inize, eklemek istediğiniz kişisel eşyaya göre uygun adlandırma yapın (araba anahtarı ev anahtarı, bilgisayar çantası gibi) ve AirTag inizi Apple Kimliğiniz ile kaydedin.
 4. Adım: Son olarak AirTag inizin izlenen cihazlar listesinde görüntülenip görüntülenmediğini kontrol edin. Eğer cihazınız listede adı gözüküyorsa, kişisel eşyanızın konumunu haritada görebilirsiniz. Aksi taktirde cihazınızın konumunu hala göremiyorsanız, kaydettiğiniz cihazı silerek yukarıdaki adımları yeniden uygulayın.

 

AiirTag Destekleyen iPhone’lar:

 

 • iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE 1. Nesil ve iPhone SE 2. Nesil
 • iPhone 7 ve iPhone 7 Plus
 • iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X
 • iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR
 • iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max (Tam Konum Özelliği Kullanılabilir)
 • iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max (Tam Konum Özelliği Kullanılabilir)

 

Eğer siz de Apple ın kişisel eşyalarınızı kaybetmeyi önlemenizi sağlayacak AirTag nasıl kullanılır sorusuna yanıt arıyorsanız, yukarıdaki adımları kullanarak Apple AirTag inizi Apple Kimliğinize kaydedebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yorum Yap
Bu İçeriğe Tepkiniz Ne Oldu?

Bu İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsun?