İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Nedir?
  3. SpaceX Nedir?
Trendlerdeki Yazı

SpaceX Nedir?

spacex

SpaceX nedir? sorusunun cevabına yazımızda değineceğiz

Elon Musk’ın evrenindeki her şey bir Tesla olmadığı için, sizi onun insanlık tarihini ve çalışma şeklimizi değiştirebilecek en iddialı projesiyle tanıştırıyoruz.

spacexnedir
spacexnedir

Bu Güney Afrikalı milyarderin ilginç kişiliği, onun her türlü gelenekten tamamen kurtulduğunu yansıtıyor. Prestijli Stanford Üniversitesi’ne katıldıktan sonra, yüksek lisansını iki günden kısa bir sürede tamamladı ve başarılı kariyerine başlamak için üniversiteden ayrıldı. İş kariyeri. 1995 yılında, o ve kardeşi Zip2’yi kurdu. Web sitesi, internette haritalar, adresler ve sarı sayfalar içeren bir şehir rehberi oluşturdu. Compaq tarafından satın alınmadan önce New York Times veya Chicago Tribune ile bir sözleşme imzaladı. 340 milyon suçlu.

Cep dolu (Zip2’den 22 milyon aldı, %7’sini aldı), 1999’da X.com’u kurdu. Bu proje, e-posta ödeme sistemine sahip çevrimiçi bir finansal hizmettir. Tanıdık geliyor mu? Bir yıl sonra, Silikon Vadisi yazılım şirketi Confinity ile işbirliği yaptı. Confinity, X.com ile ittifak kurduktan sonra bir geliştirme merkezi haline gelen PayPal adlı bir tavsiye hizmetine sahiptir. Bu senin için çok fazla. Ortaya çıkan şirket artık süper tanınmış bir finans şirketi olarak biliniyor. 2002 yılında eBay tarafından 1.5 milyar dolara satın alındı.

Aynı yıl Musk ve bazı arkadaşları kıtalararası balistik füzeler satın almak için Rusya’ya gitmeye karar verdiler.Evet, bazı insanlar Rodeo Drive veya Saint-Honoré’den alışveriş yapacak ve bazı tür’Elon’lar farklı alışveriş türleri yapacak. Tek amacı uzay araştırmaları için solucanları uyandırmaktır. Moskova’nın tedarikçileriyle birkaç anlaşmazlıktan sonra kendi füzesini yapmaya karar verdi. yoksul. Bu olmamalı. SpaceX burada doğdu.

elonmısuk

SpaceX’in temel amacı, Mars’ın keşfi ve hem turistik hem de bilimsel keşiflerin uzay yolculuğunun gerçekleştirilmesidir.

 

 

Tesla’nın kurucusu (@teslamotors) tarafından başlatılan Kızıl Gezegen yarışı, 2010 yılında bir fetih geçmişine sahipti. Her sayımdan sonra pek iyi değil. Falcon1’iniz ilk olarak 2010 yılında Dünya yörüngesine girdi.

Geçtiğimiz on yılda SpaceX’in büyümesine tanık olduk ve daha çok öne çıktık. Bu dönemde sadece kendi uzay roketini geliştirmekle kalmadı, aynı zamanda Uluslararası Uzay İstasyonu’nun da önemli bir müttefiki oldu. Bu Falcon9 yakıt ikmal görevleri için, “Şirketin yaptığı tek iş bu değil. Son yıllarda şirket ve hükümet tarafından uyduların fırlatılması ana görevlerinden biri oldu. Ünlü Elon Musk füzesi 50’den fazla performans sergiledi.

Falcon9 Neden Bu Kadar Önemli Açıklaması basit NASA roketlerinin efsanevi kalkış görüntülerini gördüğümüzde, retinalarımızda her zaman bir şey kalır: roketin tabanının yörüngeye girdiğinde parçalanması. Bir gemi üç ile birbirine bağlanır.İkisi motor olarak kullanılan ve biri ortada olan Falcon9’dan oluşan uzay aracı nihayet uzaya fırlatılır.Falcon9’un makineli nişancıdan çekilmesiyle ilgili özel olan şey, başlangıç ​​noktasına geri dönmeleridir.

 

 

Pek çok insan, astronotların yönetimindeki kırmızı Tesla Roadster’ın rolünü kesinlikle hatırlıyor havacılığın geleceği.

 

SpaceX’in uzaylıların fethine katılımının önemini anlamak için 27 Mayıs’ta şirketin ve NASA’nın (@nasa) tarihini sonsuza dek değiştirecek bir etkinlik düzenlenecek. NASA, 2011’den bu yana ilk kez Amerikan astronotlarını Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yerden bir ABD roketine taşıyacak. Bu aynı zamanda tarihte ilk kez özel bir şirketin NASA astronotlarını görevlere göndermesi ve aynı zamanda ilk insanlı yolculuk. Şirket için maske.

Sonunda, bu Amerikan kurumu operasyonları için artık Rusya’ya güvenmiyordu.Bu arada, her yolculuk her takıma 80 milyon Euro tasarruf sağladı. Crew Dragon kapsülü, Falcon9 tarafından kontrol edilen tarihteki o destansı anın yıldızı oldu. Bob Behnken ve Doug Hurley, NASA’nın efsanevi fırlatma rampası 39A’dan havalanacak. Kennedy Florida’da. NASA’nın son seferi burada başladı. İşte bilinmeyen tarihi keşfetmenin yeni bir aşaması başlıyor. …

spacex nedir?

Yorum Yap

Bu İçerik Hakkında Ne Düşünüyorsun?